Wakacje z dzieckiem w Hiszpanii – jak je wybrać i na co zwracać uwagę?

By globurwisy No comments

Hiszpania to jeden z przyjaźniejszych krajów jeśli chodzi o wakacje z dziećmi. Słoneczna Espania jest położona na tyle blisko Polski, że lot nie trwa długo. Ceny nie powalają, a kuchnia hiszpańska należy do naprawdę smacznych. Dodatkowo w Hiszpanii w lepszych hotelach, bardzo często można spotkać obfity bufet, w którym uwzględniono menu dla dzieci.

Plusów wakacji z dziećmi w Hiszpanii jest o wiele więcej, od znakomicie rozbudowanej bazy turystycznej, po niezawodną pogodę, przez atrakcje dla najmłodszych w hotelach, parki rozrywki, place zabaw i wodne miasteczka, po piaszczyste szerokie plaże i ogólne przystosowanie dla osób z wózkami. Zatem…

Jak wybrać wakacje z dziećmi w Hiszpanii?

Wybierając wakacje z maluchami w Hiszpanii, warto na pewno rozważyć miejscówkę w miarę blisko położoną lotniska. Nie ma nic gorszego, niż po przylocie tłuc się godzinami do wybranego kurortu, umiejscowionego wiele kilometrów od portu.

Warto przed wyjazdem poczytać trochę opinii w necie, by wybrać miejscówkę w miarę spokojną i przyjazną rodzinom z dziećmi. Duże imprezownie na przedbiegach odpadają. Lepiej celować w ośrodki z piaszczystą plażą, nieopodal jakiś fajnych atrakcji dla dzieci. W Hiszpanii takowych nie brakuje, od wybrzeży Costa Brava, przez Costa del Sol, po Wyspy Kanaryjskie, z Teneryfą i Fuerteventurą na czele.

Jeśli chodzi o sam hotel czy inną formę noclegów, to dobrze wybierać te położone w miarę blisko plaży. Nie ma nic bardziej denerwującego, niż długi powrót z plaży, z całym dziecięcym majdanem. W Hiszpanii wiele kurortów ma obiekty noclegowe usytuowane w pierwszej i drugiej linii od plaży, więc nie powinno być z tym problemów. Fajnie też, jak dany obiekt będzie miał na swoim terenie plac zabaw, basen i zjeżdżalnie. Bez obaw na hiszpańskiej ziemi jest wiele takich ośrodków.

Hotel z basenem to norma na wakacjach w Hiszpanii z dziećmi
Hotel z basenem to norma na wakacjach w Hiszpanii z dziećmi

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając wakacje z dziećmi w Hiszpanii?

Jeśli już chodzi o konkretny wybór miejsca, gdzie spędzimy wakacje z dziećmi w Hiszpanii, to warto pojechać w miejsce, gdzie oprócz morza i piasku, będą do wyboru jeszcze inne atrakcje.  Dobrym strzałem będzie na pewno:

Wybrzeże Costa Brava – stosunkowo najbliżej umiejscowione od Polski. Lotnisko znajduje się w Gironie lub Barcelonie, skąd można udać się do popularnych miejscowości takich jak Blanes, Calella czy Tossa de Mar. Morze w tym miejscu jest spokojne, a plaże szerokie i piaszczyste. Do tego są tu parki rozrywkowe – od aquaparków, bardzo czę sto połączonych z pokazem tresury zwierząt (Marineland), po wesołe miasteczka (Port Aventura), przez parki linowe i pola z minigolfem.

Port Aventura - jedna z większych wakacji na wakacjach z dziećmi w Hiszpanii
Port Aventura – jedna z większych wakacji na wakacjach z dziećmi w Hiszpanii

Wybrzeże Costa del Sol – to z kolei nieco dalej położone wybrzeże, pełne słońca. Podobnie jak inne wybrzeża w Hiszpanii, zachęca piaszczystymi plażami, ciepłym morzem i przyjazną infrastrukturą. Warto tu postawić na takie miejscowości jak Marbella, Fuengirolia, Torremolinos czy Nerja. Nie brakuje tu rozrywek typu luna czy aquaparków, a także warto udać się w rejs po morzu, z przeszklonym dnem.

Majorka – to z kolei wyspa, równie przyjazna rodzinom z dziećmi, co pozostałe miejsca. W otoczeniu egzotycznej roślinności, można tu zaszyć się w jednej z urokliwych zatoczek, z idealnie płytkim dnem dla maluchów. Na Majorce znajduje się delfinarium i akwarium (w stolicy). Wyspa słynie także ze swoich doskonale wyposażonych wodnych miasteczek. Kiedy jednak będziecie chcieli się oderwać od często zatłoczonych plaż, to zawsze można się udać na pobliską Minorkę.

Teneryfa – to tylko przykład, bo praktycznie każda z Wysp Kanaryjskich jest dobra na wakacje z dziećmi. Akurat ta jest największa, więc i baza turystyczna jest szersza. Na północy wyspy jest nieco chłodniej, co szczególnie może się spodobać rodzinom z maluchami. Jeśli jednak przylatujemy tu zimą, to lepiej celować w południe Teneryfy. Plaże tu są zazwyczaj z pełną infrastrukturą (toalety, prysznice, przebieralnie), w tym także gastronomiczną. Natomiast rozrywki dostarczą dwa duże parki rozrywki: Siam Park ze zjeżdżalniami oraz Loro Park z ogrodem zoologicznym i pokazami. A to tylko dwa z kilku umiejscowionych na Teneryfie.

Loro Park na Teneryfie - idealne miejsce na wakacje z dziećmi
Loro Park na Teneryfie – idealne miejsce na wakacje z dziećmi