Kiedy jechać na wakacje z dziećmi za granicę?

By globurwisy No comments

Wakacje z dziećmi wcale nie oznaczają wypoczynku jedynie w letnich miesiącach. Jeśli chodzi o zagranicę, to równie dobrym terminem jest późna jesień czy zima. W zależności od warunków pogodowych, tego co chcemy robić z pociechami oraz położeniem na półkuli.

Mało tego, nie zawsze wyjazd w same wakacje jest najlepszym wyborem. Panujące chociażby na południu Europy upały są mało zachęcające, a przede wszystkim bezpieczne dla maluchów. Z kolei ważne, by orientować się w warunkach pogodowych na tyle, by nie pchać się podczas pory deszczowej w dane miejsce. Nie ma chyba nic gorszego, niż utknięcie z dziećmi w pomieszczeniu, bo na zewnątrz leje.

Najlepszy termin na wakacje z dziećmi zagranicą
Najlepszy termin na wakacje z dziećmi zagranicą

Kiedy jest najlepszy moment na wakacje z dziećmi za granicą?

Pierwszym i oczywistym wyborem, o którym już wspominaliśmy są oczywiście dwa wakacyjne miesiące, czyli lipiec i sierpień. Niby najlepszy strzał, jednak nie zawsze. Lipiec i sierpień to czas największych upałów, no przynajmniej u nas na południu Europy. Upały bywają okrutne, a dla prawdziwych maluchów zabójcze. Lepiej z bobasami wybrać się na wakacje w okolicy maja czy czerwca. Wówczas owszem jest ciepło, ale bez męczących gorączek.

Wiadomo też, ze jeśli chodzi o dzieci w wieku szkolnym, to tylko wakacje wchodzą w rachubę. Wyjściem z sytuacji jest albo wyjazd już w pierwszym tygodniu po zakończeniu szkoły, zawsze to lekko niższe temperatury, niż w połowie sierpnia. Drugą opcją jest wybór na przykład Wysp Kanaryjskich, które mimo iż są częścią Hiszpanii, to położone są na Oceanie Atlantyckim, co nieco obniża temperatury tam panujące. Albo zmiana kierunku na bardziej odległy niż Europa, gdzie nie ma upałów.

Jeśli natomiast jesteście rodziną, która nie lubi wylegiwać się całymi dniami na plaży i bardziej zależy wam na okolicznych atrakcjach i zwiedzaniu, wówczas dużo lepszym terminem na wyjazd za granicę z dziećmi będzie wiosna lub jesień. Wtedy temperatury w południowych krajach są już bardzo przyjemne, idealne do spacerów i zwiedzania. Przykładowo w takiej Grecji ciepło jest już właściwie od końca kwietnia. Maj i majówka to dobry czas na krótki wypad zagranicę. Do tego dużym plusem są zdecydowanie niższe ceny, jeszcze przedsezonowe. Natomiast wrzesień czy październik to czas, kiedy upały już odpuszczają, a nadal jest przyjemnie. Łącznie z nagrzaną wodą w morzu, w której bez problemu można się wykąpać.

Jeśli chodzi o zimę, to dobrym momentem na wyjazd wypoczynkowy z dziećmi są oczywiście ferie. Na południu Europy może nie jest zimno, jednak to czas zwiększonych opadów deszczu. Lepiej więc albo wybrać Wyspy Kanaryjskie – gdzie panuje wieczna wiosna, albo narty w Austrii czy Włoszech. Można również, jeśli nasz maluch da radę zaplanować podróż do Tajlandii czy na Karaiby, gdzie wówczas trwa odwrotna pora roku, do naszej.