Atrakcje dla dzieci w Chorwacji – gdzie pojechać i jaki hotel wybrać?

By globurwisy No comments

Chorwacja to zdecydowanie czołówka, jeśli chodzi o wyjazdy wakacyjne Polaków. Bardzo często organizowane na własną rękę, jeszcze częściej całymi rodzinami, nie pomijając dzieci. Wówczas też pozostaje sprawa zapewnienia im atrakcji, tak by na wypoczynku się nie nudziły. Wiadomo, że nadmiar wolnego czasu sprzyja głupim pomysłom, a tego nikt nie chce. Dlatego z pomocą przychodzimy my i opiszemy w tym poście, co można robić z dzieciakami na urlopie w Chorwacji…

Chorwackie atrakcje dla dzieci
Chorwackie atrakcje dla dzieci

Wakacje z dziećmi w Chorwacji – wybór miejsca i noclegu

Już od początku warto odpowiednio zaplanować nasz wypoczynek w Chorwacji. Wybór odpowiedniego ośrodka będzie w tym momencie kluczowy. Jeśli dobrze wybierzemy miejsce noclegowe, z czymś więcej niż jedną plażą na krzyż, wówczas będzie coś więcej do roboty. Warto wybrać miejsca położone blisko większych lub ciekawych miejscowości w Chorwacji. Tak by mieć zawsze alternatywę, by popłynąć na pobliską wyspę, czy pojechać gdzieś na jednodniowe zwiedzanie.

Mapa Chorwacji potrzebna przy planowaniu wakacji z dziećmi:

Drugim punktem zaczepienia jest konkretny hotel, ośrodek wypoczynkowy czy kemping. Warto celować w takie, które zapewniają dodatkowe rozrywki dzieciom – baseny, boiska, place zabaw. Super sprawą będą też cowieczorne animacje dla maluchów lub mini disco. Jednak o tym wszystkim pisaliśmy już we wcześniejszym poście.

Atrakcje dla dzieci w Chorwacji

Wakacje w Chorwacji to przede wszystkim dzika przyroda i plażowanie. Plaże jaki ten kraj oferuje są niezwykle urozmaicone. Od kamienistych, przez żwirkowe, po piaszczyste. Dla dzieci każda jedna może być atrakcyjna.

Jeśli chcemy by maluch bawił się w piasku i budował zamki, trzeba celować w piaszczyste plaże w Chorwacji – Sakarun na wyspie Dugi Otok, Mlaska na Hvarze albo w Rajską Plażę na wyspie Rab.

Na plażach typu Punta Rata w Breli, Zlatni Rat na wyspie Brać czy Dubovicy na Hvarze, oprócz zabawy małymi kamyczkami, które można układać godzinami, można też maluchom pokazać świat podwodny. Wystarczy prosta maska, by podglądać dno morskie oraz rybki. Dzieci takie rzeczy załapują w minutę.

Plaża Zlatni Rat w Chorwacji - idealna na wakacje z dziećmi
Plaża Zlatni Rat w Chorwacji – idealna na wakacje z dziećmi

Do tego można także zapisać dzieci do szkółek nurkowania na przykład na Hvarze, Pagu lub wyspie Vis. Wówczas jeśli załapią bakcyla, podglądanie podwodnego świata może stać się ich hobby na całe życie.

Inną atrakcją, która spodoba się maluchom może być rejs statkiem, wzdłuż wybrzeża. Przy odrobinie szczęścia można spotkać takie morskie stworzenia, jak delfiny czy żółwie. Można również spróbować spływu po rzece (Cetina) pontonami. Dla kilkuletniego dziecka, będzie to nie lada wyczynem i przygodą zarazem.

W Chorwacji są także różnego rodzaju parki rozrywki od wodnych miasteczek – z Istralandią na czele, po parki safari (Park Narodowy wysp Brijuni) i wizytach w miejskich akwariach (np. w Dubrowniku). Tam sieć zjeżdżalni i basenów, dzikie zwierzęta żyjące na rozległych wybiegach, czy zbiorniki z wodnymi stworzeniami dostarczą atrakcji wszystkim dzieciom.

Akwarium w Dubrowniku - duża atrakcja dla dzieci w Chorwacji
Akwarium w Dubrowniku – duża atrakcja dla dzieci w Chorwacji